United States Representative; District 1
- Timothy H. Bishop, Democratic, Independence, Working Families
- Lee M. Zeldin, Republican, Conservative
United States Representative; District 2
- Steve J. Israel, Democratic, Independence, Working Families
- Frank J. Stalzer, Republican, Conservative
United States Representative; District 3
- Graham E. Long, Democratic, Working Families
- Robert Previdi, Republican
- Peter T. King, Republican, Independence, Conservative
United States Representative; District 4
- Carolyn McCarthy, Democratic, Independence, Working Families
- Jack M. Martins, Republican, Conservative
United States Representative; District 5
- Jun Policarpio, Conservative
- Gary L. Ackerman, Democratic, Independence, Working Families
- Elizabeth Berney, Republican
United States Representative; District 6
- Ruben Wills, Democratic
- Gregory W. Meeks, Democratic
United States Representative; District 7
- William E. Britt, Jr., Republican, Conservative
- Joseph Crowley, Democratic, Working Families
United States Representative; District 8
- Grace Lin, Republican, Conservative
- Jerrold L. Nadler, Democratic, Working Families
United States Representative; District 9
- Anthony D. Weiner, Democratic, Working Families
- Alfred F. Donohue, Conservative
United States Representative; District 10
- Edolphus Towns, Democratic
- Kevin Powell, Democratic
- Salvatore Grupico, Republican, Conservative
United States Representative; District 11
- Cartrell Gore, Conservative
- Yvette D. Clarke, Democratic, Working Families
- Hugh C. Carr, Republican
United States Representative; District 12
- Allan E. Romaguera, Republican, Conservative
- Nydia M. Velazquez, Democratic, Working Families
United States Representative; District 13
- Michael E. McMahon, Democratic, Working Families
- Robert A. Straniere, Republican
- Carmine A. Morano, Republican
- Paul M. Atanasio, Republican
- Stephen A. Harrison, Democratic
- Jamshad I. Wyne, Republican
United States Representative; District 14
- Carolyn B. Maloney, Democratic, Working Families
- Robert G. Heim, Republican
United States Representative; District 15
- Charles B. Rangel, Democratic, Working Families
- Edward Daniels, Republican
United States Representative; District 16
- Jose E. Serrano, Democratic, Working Families
- Ali Mohamed, Republican, Conservative
United States Representative; District 20
- Sandy Treadwell, Republican, Independence, Conservative
- Kirsten E. Gillibrand, Democratic, Working Families
United States Representative; District 21
- James R. Buhrmaster, Republican, Conservative
- Joseph P. Sullivan, Democratic
- Phillip G. Steck, Democratic, Independence
- Steven Vasquez, Republican
- Tracey Brooks, Democratic
- Darius Shahinfar, Democratic
- Paul D. Tonko, Democratic, Working Families
United States Representative; District 22
- George K. Phillips, Republican, Conservative
- Maurice D. Hinchey, Democratic, Independence, Working Families
United States Representative; District 23
- Michael P. Oot, Democratic, Working Families
- John M. McHugh, Republican, Independence, Conservative
United States Representative; District 24
- Richard L. Hanna, Republican, Independence, Conservative
- Michael A. Arcuri, Democratic, Working Families
United States Representative; District 25
- Dale A. Sweetland, Republican, Conservative
- Daniel B. Maffei, Democratic, Working Families
United States Representative; District 26
- Christopher J. Lee, Republican, Conservative
- Anthony L. Fumerelle, Independence
- Jack Davis, Democratic
- Alice Kryzan, Democratic
- Jonathan P. Powers, Democratic, Working Families
United States Representative; District 27
- Daniel J. Humiston, Republican, Independence
- Brian Higgins, Democratic, Working Families
- Harold W. Schroeder, Conservative
United States Representative; District 28
- Louise M. Slaughter, Democratic, Independence, Working Families
- David W. Crimmen, Republican, Conservative
United States Representative; District 29
- John Randy Kuhl, Jr., Republican, Independence, Conservative
- Eric J.J. Massa, Democratic, Working Families
State Senator; District 1
- Kenneth P. LaValle, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 2
- John J. Flanagan, Republican, Independence, Conservative
- Michael J. DePaoli, Democratic
State Senator; District 3
- Brian X. Foley, Democratic, Working Families
- Caesar Trunzo, Republican, Independence, Conservative
- Jimmy Dahroug, Democratic
State Senator; District 4
- James J. McDonald, Democratic
- Owen H. Johnson, Republican, Independence, Conservative
- Tanya D. Gilliard, Democratic
- John Albano, Working Families
State Senator; District 5
- Carl L. Marcellino, Republican, Independence, Conservative
- Matthew T. Meng, Democratic
State Senator; District 6
- Kemp Hannon, Republican, Independence, Conservative
- Kristen M. McElroy, Democratic, Working Families
State Senator; District 7
- Barbara C. Donno, Republican, Independence, Conservative
- Craig M. Johnson, Democratic, Working Families
State Senator; District 8
- Charles J. Fuschillo, Jr., Republican, Independence, Conservative
- Carol A. Gordon, Democratic, Working Families
State Senator; District 9
- Roy D. Simon, Democratic
- Dean G. Skelos, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 10
- Shirley L. Huntley, Democratic, Working Families
- Allan W. Jennings, Jr., Democratic
State Senator; District 11
- James F. Gennaro, Democratic, Conservative
- Frank Padavan, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 12
- Thomas F. Dooley, Republican, Independence, Conservative
- George Onorato, Democratic
State Senator; District 13
- Hiram Monserrate, Democratic, Working Families
State Senator; District 14
- Malcolm A. Smith, Democratic, Working Families
State Senator; District 15
- Joseph P. Addabbo, Jr., Democratic, Working Families
- Albert Baldeo, Democratic
- Serphin R. Maltese, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 16
- Toby Ann Stavisky, Democratic, Working Families
- Robert Schwartz, Democratic
- Peter A. Koo, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 17
- Martin Malave-Dilan, Democratic
- Victor C. Guarino, Republican, Conservative
State Senator; District 18
- Sandra Palacious-Serrano, Republican, Conservative
- Velmanette Montgomery, Democratic, Working Families
State Senator; District 19
- Godfrey Jelks, Republican, Conservative
- John L. Sampson, Democratic, Working Families
State Senator; District 20
- Stephen A. Christopher, Republican, Conservative
- Eric Adams, Democratic, Working Families
State Senator; District 21
- Kevin S. Parker, Democratic, Working Families
- Glenn P. Nocera, Republican, Conservative
- Kendall Stewart, Democratic
- Simcha Felder, Democratic
State Senator; District 22
- Martin J. Golden, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 23
- Diane J. Savino, Democratic, Working Families
- Richard Thomas, Republican, Independence
State Senator; District 24
- Andrew J. Lanza, Republican, Independence, Conservative
- Joseph J. Pancila, Democratic
State Senator; District 25
- John G. Chromczak, Republican
- Daniel L. Squadron, Democratic, Working Families
- Martin Connor, Democratic
State Senator; District 26
- Liz Krueger, Democratic, Working Families
- Timothy L. Brown, Republican
State Senator; District 27
- Carl Kruger, Democratic
- Vyacheslav Patrin, Conservative
State Senator; District 28
- Keesha S. Weiner, Republican, Conservative
- Jose M. Serrano, Democratic, Working Families
State Senator; District 29
- Debra Leible, Republican
- Thomas K. Duane, Democratic, Working Families
State Senator; District 30
- Bill Perkins, Democratic, Working Families
State Senator; District 31
- Stephen Bradian, Conservative
- Martin Chicon, Republican
- Eric T. Schneiderman, Working Families
- Eric Schneiderman, Democratic
State Senator; District 32
- William J. McDonagh, Conservative
- Ruben Diaz, Democratic, Republican
State Senator; District 33
- Efrain Gonzalez, Jr., Democratic
- Richard Solo, Democratic, Republican
- William J. Sullivan, Conservative
- Pedro Espada, Jr., Democratic
State Senator; District 38
- Gregory B. Julian, Democratic
- Thomas P. Morahan, Republican, Independence, Conservative, Working Families
State Senator; District 39
- Lawrence M. Delarose, Democratic
- William J. Larkin, Jr., Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 41
- Kenneth J. Dow, Democratic, Working Families
- Stephen M. Saland, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 42
- John J. Bonacic, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 43
- Michael A. Russo, Democratic
- Christopher N. Consuello, Working Families
- Brian D. Premo, Democratic, Working Families
- Raymond J. Seney, Republican
- Roy J. McDonald, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 44
- Fred L. Goodman, Democratic
- Hugh T. Farley, Republican, Independence, Conservative
- BK Keramati, Democratic, Working Families
State Senator; District 45
- Elizabeth O'C. Little, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 47
- Michael W. Boncella, Working Families
- Joseph A. Griffo, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 48
- David A. Renzi, Republican, Independence, Conservative
- Darrel J. Aubertine, Democratic, Working Families
State Senator; District 49
- James G. DiStefano, Republican, Independence, Conservative
- David J. Valesky, Democratic, Working Families
State Senator; District 51
- Don Barber, Democratic, Working Families
- James L. Seward, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 52
- Thomas W. Libous, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 53
- George H. Winner, Jr., Republican, Independence, Conservative
- John Tonello, Democratic
State Senator; District 54
- Michael F. Nozzolio, Republican, Independence, Conservative
- Paloma A. Capanna, Democratic, Working Families
State Senator; District 55
- David R. Nachbar, Democratic, Working Families
- Jim Alesi, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 56
- Richard A. Dollinger, Democratic, Working Families
- Joseph E. Robach, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 57
- Christopher H. Schaeffer, Democratic
- Catharine M. Young, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 59
- David J. DiPietro, Republican
- Dale M. Volker, Republican, Independence, Conservative
- Kathy Konst, Democratic
- Timothy J. Pawarski, Democratic
State Senator; District 60
- Mark J. Grisanti, Democratic
- Antoine M. Thompson, Democratic, Working Families
State Senator; District 61
- Michael H. Ranzenhofer, Republican, Independence, Conservative
- William J. Walters, Independence
- Joe Mesi, Democratic, Working Families
- Michele M. Iannello, Democratic
- Daniel J. Ward, Democratic
State Senator; District 62
- Brian D. Grear, Democratic, Republican
- Donald G. Hobel, Conservative
- George D. Maziarz, Republican, Independence, Conservative, Working Families
Member of the State Assembly; District 1
- Marc S. Alessi, Democratic, Independence, Working Families
- James M. Staudenraus, Republican, Conservative
Member of the State Assembly; District 2
- William M. Pitcher, Democratic
- Fred W. Thiele, Jr., Republican, Independence, Conservative, Working Families
Member of the State Assembly; District 3
- John C. Zaher, Independence
- Scott J. Salimando, Republican, Conservative
- Patricia A. Eddington, Democratic, Independence, Working Families
- Dean T. Hough, Democratic
Member of the State Assembly; District 4
- Steven Englebright, Democratic, Independence, Working Families
- Bruce C. Bennett, Republican, Conservative
Member of the State Assembly; District 5
- John W. Bugler, Republican
- Ginny A. Fields, Democratic, Independence
Member of the State Assembly; District 6
- Philip R. Ramos, Democratic, Independence, Working Families
- Waldo Cabrera, Democratic, Conservative
Member of the State Assembly; District 7
- Allen E. Huggins, Democratic
- Michael J. Fitzpatrick, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 8
- Philip M. Boyle, Republican, Independence, Conservative
- Elizabeth A. Bloom, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 9
- Karen Kerr-Ozimek, Democratic, Working Families
- Michele Mastrangelo, Working Families
- Andrew P. Raia, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 10
- James D. Conte, Republican, Independence, Conservative
- Jeffrey Stark, Democratic
Member of the State Assembly; District 11
- James A. McDonaugh, Republican, Conservative
- Robert K. Sweeney, Democratic, Independence, Working Families
Member of the State Assembly; District 12
- Keith A. Scalia, Democratic
- Joseph S. Saladino, Republican, Independence, Conservative, Working Families
Member of the State Assembly; District 13
- George B. McMenamin, Republican, Conservative
- Charles D. Lavine, Democratic, Independence, Working Families
Member of the State Assembly; District 14
- Joseph J. Ferrara, Democratic
- Robert D. Barra, Republican, Independence, Conservative, Working Families
Member of the State Assembly; District 15
- Stephanie G. Ovadia, Democratic
- Rob Walker, Republican, Independence, Conservative, Working Families
Member of the State Assembly; District 16
- Matthew S. Mitchell, Republican
- Michelle E. Schimel, Democratic, Independence, Working Families
Member of the State Assembly; District 17
- John L. Pinto, Democratic
- Thomas McKevitt, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 18
- Darren R. Bryant, Republican, Conservative
- Henry Conyers, Democratic, Working Families
- Earlene Hooper, Democratic, Independence
Member of the State Assembly; District 19
- Howard A. Kudler, Democratic
- David G. McDonough, Republican, Independence, Conservative, Working Families
Member of the State Assembly; District 20
- Harvey Weisenberg, Democratic, Independence, Working Families
- Michael G. McGinty, Republican, Conservative
Member of the State Assembly; District 21
- Thomas W. Alfano, Republican, Independence, Conservative, Working Families
- Alan Smilowitz, Democratic
Member of the State Assembly; District 22
- Grace Meng, Democratic
- Ellen Young, Democratic, Independence, Working Families
Member of the State Assembly; District 23
- Audrey I. Pheffer, Democratic, Working Families
- Gerald Sullivan, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 24
- Mark S. Weprin, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 25
- Rory I. Lancman, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 26
- Robert J. Speranza, Republican, Independence, Conservative
- Ann Margaret E. Carrozza, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 27
- Nettie Mayersohn, Democratic
Member of the State Assembly; District 28
- Andrew D. Hevesi, Democratic, Working Families
- Walter E. Schmidt, Republican
Member of the State Assembly; District 29
- William Scarborough, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 30
- Anthony P. Nunziato, Republican, Independence, Conservative
- Margaret M. Markey, Democratic
Member of the State Assembly; District 31
- Michele R. Titus, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 32
- Vivian E. Cook, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 33
- Barbara M. Clark, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 34
- Marlene J. Tapper, Democratic
- Michael G. DenDekker, Democratic
Member of the State Assembly; District 35
- Jeffrion L. Aubry, Democratic
Member of the State Assembly; District 36
- Michael N. Gianaris, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 37
- Catherine T. Nolan, Democratic
Member of the State Assembly; District 38
- Anthony S. Seminerio, Democratic, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 39
- Jose R. Peralta, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 40
- Donnezzetta Brown, Democratic
- Inez D. Barron, Democratic, Working Families
- Earl L. Williams, Democratic
- Nathan Bradley, Democratic
- Kenneth Evans, Democratic
- Kenneth Waluyn, Republican, Conservative
- Winchester Key, Democratic
Member of the State Assembly; District 41
- Helene E. Weinstein, Democratic, Working Families
- Alan Bellone, Republican, Conservative
Member of the State Assembly; District 42
- Alan Kesler, Republican
- Michele N. Adolphe, Democratic
- Rhoda S. Jacobs, Democratic
Member of the State Assembly; District 43
- Stuart Balberg, Republican, Conservative
- Karim Camara, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 44
- Yvette Velazquez Bennett, Republican, Conservative
- James F. Brennan, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 45
- Steven Cymbrowitz, Democratic, Republican, Working Families
Member of the State Assembly; District 46
- Robert P. Capano, Republican, Independence, Conservative
- Alec Brook-Krasny, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 47
- Russell C. Gallo, Republican, Conservative
- William Colton, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 48
- Herbert F. Ryan, Conservative
- Dov Hikind, Democratic, Republican
Member of the State Assembly; District 49
- Lucretia Regina-Potter, Republican, Independence, Conservative
- Peter J. Abbate, Jr., Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 50
- Teresa Puccio, Republican, Conservative
- Andre Soleil, Democratic
- Joseph R. Lentol, Democratic
Member of the State Assembly; District 51
- Luis A. Garcia, Republican
- Felix W. Ortiz, Democratic, Working Families
- Grace Coen, Conservative
Member of the State Assembly; District 52
- Pedro V. Monge, Republican, Conservative
- Joan L. Millman, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 53
- Vito J. Lopez, Democratic
- Frances F. Cutrone, Republican
Member of the State Assembly; District 54
- Khorshed A. Chowdhury, Republican, Conservative
- Darryl C. Towns, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 55
- Jonathan Anderson, Republican
- William F. Boyland, Jr., Democratic, Working Families
- Leonard Hatter, Jr., Democratic
Member of the State Assembly; District 56
- Annette M. Robinson, Democratic
- Canceria P. Edwards, Democratic
- Henry C. Snead, Sr., Republican
Member of the State Assembly; District 57
- Hakeem S. Jeffries, Democratic, Working Families
- Charles Brickous, Republican
Member of the State Assembly; District 58
- N. Nick Perry, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 59
- Alan N. Maisel, Democratic
- Edward P. Bracken, Republican, Conservative
- H. R. Clarke, Democratic
Member of the State Assembly; District 60
- Joseph F. Cammarata, Republican, Conservative
- D. Janele Hyer-Spencer, Democratic, Independence, Working Families
Member of the State Assembly; District 61
- Matthew J. Titone, Democratic, Working Families
- Thomas W. McGinley, Republican
- Rose Margarella, Independence
Member of the State Assembly; District 62
- Albert J. Albanese, Democratic
- Lou Tobacco, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 63
- David Anthony Pascarella, Republican
- Michael J. Cusick, Democratic, Independence, Conservative, Working Families
Member of the State Assembly; District 64
- Paul Newell, Democratic
- Sheldon Silver, Democratic, Working Families
- Luke F. Henry, Democratic
- Danniel Maio, Republican
Member of the State Assembly; District 65
- Micah Z. Kellner, Democratic, Working Families
- Georgiana Viest, Republican
Member of the State Assembly; District 66
- Deborah J. Glick, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 67
- Linda B. Rosenthal, Democratic, Working Families
- Eleanor Friedman, Republican
Member of the State Assembly; District 68
- Adam Clayton Powell, Democratic
- Norma Soriano, Republican
- George L. Espada, Sr., Independence
Member of the State Assembly; District 69
- Daniel J. O'Donnell, Democratic
Member of the State Assembly; District 70
- Keith L.T. Wright, Democratic, Working Families
- Rueben D. Riley, Sr., Republican
Member of the State Assembly; District 71
- Herman D. Farrell, Jr., Democratic
- Kenneth M. Britton, Republican
Member of the State Assembly; District 72
- Miguel Martinez, Democratic
- William Buran, Republican
- Adriano Espaillat, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 73
- David B. Casavis, Republican
- Jonathan L. Bing, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 74
- Bryan A. Cooper, Republican
- Brian P. Kavanagh, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 75
- Saul J. Farber, Republican, Independence
- Richard N. Gottfried, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 76
- Josephine Martinez, Democratic
- Peter M. Rivera, Democratic, Working Families
- Charles Serrano, Republican
- Charles R. Serrano, Conservative
Member of the State Assembly; District 77
- Anthony Curry, Republican, Conservative
- Aurelia Greene, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 78
- Jose A. Torres, Republican, Independence
- Robert Lupo, II, Conservative
- Jose Rivera, Democratic
Member of the State Assembly; District 79
- Sigfredo Gonzalez, Democratic, Conservative
- Michael A. Benjamin, Democratic, Working Families
- Jose A. Padilla, Democratic
Member of the State Assembly; District 80
- Louise A. Delucia, Republican
- Patrick McManus, Conservative
- Naomi Rivera, Democratic
Member of the State Assembly; District 81
- Jeffrey Dinowitz, Democratic, Working Families
- Jeffrey Klapper, Conservative
Member of the State Assembly; District 82
- Raymond Capone, Republican, Conservative
- Michael R. Benedetto, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 83
- Sherman Browne, Democratic
- Michel Blot, Republican, Conservative
- Carl E. Heastie, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 84
- Carmen E. Arroyo, Democratic
- Frank Dellavalle, Conservative
Member of the State Assembly; District 85
- Sandra Eligon, Conservative
- Ruben Diaz, Jr., Democratic, Working Families
- Israel Cruz, Democratic
- Nelson Moran, Republican
Member of the State Assembly; District 86
- Nelson L. Castro, Democratic
- Mike Soto, Democratic
- Lisa Marie Campbell, Republican, Conservative
Member of the State Assembly; District 94
- Kenneth P. Zebrowski, Democratic, Independence, Conservative, Working Families
Member of the State Assembly; District 95
- Ellen C. Jaffee, Democratic, Independence, Working Families
- Christian G. Sampson, Democratic
Member of the State Assembly; District 96
- Nancy Calhoun, Republican, Conservative
- Richard Randazzo, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 97
- Jerome S. Sommer, Democratic
- Ann G. Rabbitt, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 98
- Aileen M. Gunther, Democratic, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 99; Republican Party
- John A. Degnan, Democratic, Republican, Working Families
- Greg Ball, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 99; Independence Party
- Greg Ball, Republican, Independence, Conservative
(Only Independence and Republican party candidates are on the ballot for
Member of the State Assembly; District 99)
Member of the State Assembly; District 100
- Ronald S. Ray, Democratic
- Frank K. Skartados, Democratic, Working Families
- Tom Kirwan, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 101
- Kevin A. Cahill, Democratic, Working Families
- Robin Yess, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 102
- Gary Levine, Democratic
- Jonathan B. Smith, Democratic, Working Families
- Joel M. Miller, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 103
- Anne Rubin, Democratic
- Marcus J. Molinaro, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 105
- Joseph M. Salamone, Working Families
- Mark W. Blanchfield, Democratic, Independence, Working Families
- George A. Amedore, Jr., Republican, Conservative
Member of the State Assembly; District 106
- Ronald J. Canestrari, Democratic, Independence, Working Families
Member of the State Assembly; District 107
- Clifford W. Crouch, Republican, Independence
Member of the State Assembly; District 108
- Timothy P. Gordon, Democratic, Independence, Working Families
- Steven F. McLaughlin, Republican, Conservative
Member of the State Assembly; District 109
- Robert P. Reilly, Democratic, Independence, Working Families
- John P. Wasielewski, Republican, Conservative
Member of the State Assembly; District 110
- James N. Tedisco, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 111
Member of the State Assembly; District 112
- Tony Jordan, Republican, Conservative
- Ian McGaughey, Democratic, Independence, Working Families
- Christopher Laing, Republican
Member of the State Assembly; District 113
- Teresa R. Sayward, Republican, Independence
Member of the State Assembly; District 114
- Janet L. Duprey, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 115
- Daniel L. LeClair, Conservative
- David R. Townsend, Jr., Republican, Working Families
Member of the State Assembly; District 117
- Daniel R. Carter, Democratic
- Marc W. Butler, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 118
- Robert W. Cantwell, III, Republican, Independence, Conservative
- Addie Jenne Russell, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 122
- Dede Scozzafava, Republican, Independence, Working Families
Member of the State Assembly; District 123
- Gary D. Finch, Republican, Independence, Conservative
- Barbara Abbott King, Democratic
Member of the State Assembly; District 124
- Jerome L. Burns, Democratic
- William A. Barclay, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 125
- Barbara S. Lifton, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 126
- Donna A. Lupardo, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 127
- Peter D. Lopez, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 128
- Robert C. Oaks, Republican, Conservative
Member of the State Assembly; District 129
- Brian M. Kolb, Republican, Independence, Conservative
- Noah P. Sargent, Democratic
Member of the State Assembly; District 130
- Joe Errigo, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 131
- Jeffery R. Morrow, Republican
- Rafael Colon, Independence
- Susan V. John, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 132
- Joseph D. Morelle, Democratic, Independence
Member of the State Assembly; District 133
- David F. Gantt, Democratic
Member of the State Assembly; District 134
- David L. Garretson, Democratic, Working Families
- Bill Reilich, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 135
- David R. Koon, Democratic, Working Families
- David P. Bonacchi, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 136
- James G. Bacalles, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 137
- Thomas F. O'Mara, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 138
- Paula M. Banks Dahlke, Republican, Independence, Conservative
- Francine DelMonte, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 139
- Stephen M. Hawley, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 140
- Robin Schimminger, Democratic, Independence, Conservative
- Janice G. Tennant, Working Families
Member of the State Assembly; District 142
- Jeffrey A. Bono, III, Republican, Working Families
- Leonard A. Roberto, Republican
- Jane L. Corwin, Republican, Independence, Conservative
- Michael W. Cole, Republican
Member of the State Assembly; District 147
- Philip A. Jones, Democratic
- Wayne E. Bieger, Working Families
- Daniel J. Burling, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 148
- James P. Hayes, Republican, Independence, Conservative
- Paul E. Brown, Working Families
- Jerome D. Schad, Democratic
- Janet M. Vullo, Independence
Member of the State Assembly; District 149
- Joseph M. Giglio, Republican, Independence, Conservative
- Patrick H. Eaton, Democratic
Member of the State Assembly; District 150
- William L. Parment, Democratic, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 1
- Marjorie E. Acevedo, Democratic
- Michael L. Conroy, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 2
- Kathleen Demme, Democratic
- Andrew Malone, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 3
- Kathleen Lamonica, Democratic
- John T. Woods, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 22
- Edwin Salas, Democratic
- Hyleta T. Babb-Summers, Democratic
- Donald Henton, Democratic
- Loretta Z. Weiss, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 22
- Serena Jung, Independence
- Richard Cunningham, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 23
- Patricia J. Young O'Connor, Democratic
- Joseph P. Addabbo, Jr., Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 23
- John J. Baxter, Independence
- Hariett T. Baxter, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 24
- Jack M. Friedman, Democratic
- Catherine R. Glover, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 24
- Joseph Cavano, Independence
- Laura Boyd, Independence
- Joyce Wong, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 24
- Robert Davi, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 25
- Valerie A. Littleton-Cohen, Democratic
- John F. Dorsa, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 25
- Vito Serra, Independence
- Jayne Rothman-Blumenfeld, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 26
- Judith L. Abbot, Democratic
- Joseph R. Bechtold, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 26
- John Kopacska, Independence
- Nicole Schlott, Independence
- Socorro Acosta, Independence
- Drago Lovrin, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 27
- Jeffrey Gottlieb, Democratic
- Sandra Povman, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 27
- Crosetti Denson, Independence
- Pamela J. Rinando, Independence
- Tanesha Lomax, Independence
- Michael N. Niebauer, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 28
- Jay B. Bond, Democratic
- Ronne Croce, Democratic
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 28
- Blair Burroughs, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 29
- Edgar L. Grove, Democratic
- Joan E. Flowers, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 30
- Dennis L. Deahn, Democratic
- Eileen B. Boland, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 30
- Kim Ambrose, Independence
- Edward Ambrose, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 31
- Martha Taylor Butler, Democratic
- James Gulston, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 32
- Jean Phelps, Democratic
- Patrick B. Jenkins, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 33
- Ann T. Wilkinson, Democratic
- Elmer E. Griffith, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 34
- Maureen Allen, Democratic
- Stuart F. Sears, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 35
- Tarik Coles, Democratic
- Clara M. Salas, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 36
- Constantinos Prentzas, Democratic
- Laura Jean Hawkins, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 36
- Richard Ronner, Independence
- Bonnie Stewart, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 36
- Marie A. Loverme, Working Families
- Osvaldo A. Loverme, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 37
- James G. Van Bramer, Democratic
- Marie Konecko, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 37
- Stavros Douvis, Independence
- Nancy Hanks, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 38
- Eleanor Errante, Democratic
- Francis P. Dunne, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 38
- Bryan Farmer, Independence
- Helenmary Rapp, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 39
- Jenny Fernandez, Democratic
- Diego A. Freire, Democratic
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 39
- Anthony R. Caifano, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 40
- Carol A. Faison, Democratic
- Carolyn D. Faulkner, Democratic
- Earl L. Williams, Democratic
- Kenneth Evans, Democratic
- Alice Lowman, Democratic
- Andre T. Mitchell, Democratic
- Albert L. Scott, Jr., Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 40
- Nathaniel Marcellin, Independence
- Lorraine Marcellin, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 41
- Laurie K. Garson, Democratic
- Lewis A. Fidler, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 42
- Mary L. Hobson, Democratic
- Booker T. Ingram, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 43
- Wayne Pitts, Democratic
- Geoffrey A. Davis, Democratic
- Jesse E. Hamilton, Democratic
- Shirley M. Patterson, Democratic
- Charlene Williams, Democratic
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 43
- Bertha M. Lewis, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 44
- Lori Citron Knipel, Democratic
- Jacob Gold, Democratic
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 44
- George W. Albro, Working Families
- Joan Barbakoff, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 45
- Michael R. Geller, Democratic
- Pearl Siegelman, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 46
- Dilia R. Schack, Democratic
- Mark Davidovich, Democratic
- Jeannie M. May, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 47
- Charles J. Ragusa, Democratic
- Jeanette Givant, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 48
- Dov Hikind, Democratic
- Sharon Fuchs, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 49
- Joseph A. Bova, Democratic
- Maryrose Sattie, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 50
- Steven D. Cohn, Democratic
- Linda Minucci, Democratic
- Andre Soleil, Democratic
- Rebecca K. Roy, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 51
- Felix W. Ortiz, Democratic
- Arelis Martinez, Democratic
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 51
- Aaron M. Hecht, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 52
- Jo Anne Simon, Democratic
- Alan M. Fleishman, Democratic
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 52
- Dorothy D. Siegel, Working Families
- Scott M. Sommer, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 53
- Maritza Davila, Democratic
- Vito J. Lopez, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 54
- Jannitza D. Luna-Dilan, Democratic
- Darryl C. Towns, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 54
- Scheryl Burks, Independence
- Melvin Brown, Independence
- Lawayne Perkins, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 54
- Segundo Reynoso, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 55
- Cleopatra Brown, Democratic
- William F. Boyland, Jr., Democratic
- Kamaria Boyland, Democratic
- Daniel Goodine, Sr., Democratic
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 55
- Abraham Henningham, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 56
- Annette M. Robinson, Democratic
- Albert Vann, Democratic
- Cenceria P. Edwards, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 56
- Robert Conroy, Independence
- Corona Sanchez, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 57
- Olanike T. Alabi, Democratic
- Walter T. Mosley, III, Democratic
- William J. Saunders, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 57
- Joan Fleischman, Independence
- Rafael Mendez, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 58
- Kendall Stewart, Democratic
- Melba P. Brown, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 59
- Bernard Catcher, Democratic
- Roberta Sherman, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 59
- Joseph Abraham, Independence
- Luvenia Suber, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 60
- Ralph J. Perfetto, Democratic
- Richard L. McMahon, Democratic
- Joanne Seminara, Democratic
- Marie Elena Brusco, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 60
- Janis L. Gregory, Independence
- Paul Gibilisco, Independence
- Marta Pabon, Independence
- Alan Weinman, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 60
- Angelo D'angelo, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 61
- Elizabeth J. McTigue, Democratic
- Mark B. Herman, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 61
- Ellen R. Simonetti, Independence
- Sarah Lyons, Independence
- William J. Tallman, Independence
- George Palmer, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 61
- Viviane N. Wlody, Working Families
- Edward B. Wlody, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 62
- Luz B. Ortega, Democratic
- Gary W. Carsel, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 62
- Judith May, Independence
- Stephanie Morano, Independence
- John Besignano, Independence
- Frank Morano, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 62
- Anna C. Wlody, Working Families
- James H. Marsh, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 63
- Elizabeth N. Sunshine, Democratic
- Michael J. Cusick, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 63
- Thomas Hamilton, Independence
- Anita Lerman, Independence
- Rosie Rossitto Canty, Independence
- Michael Reape, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 63
- Charles M. Greinsky, Working Families
- Kathy O'Connor, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 64
- Ruth Bekritsky, Democratic
- John A. Fratta, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 64
- Carrie Sackett, Independence
- Hugh Polk, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 64
- William D. Rhomberg, Working Families
- Maida Rosenstein, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 65
- James G. Clynes, Democratic
- Ruth C. Halberg, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 65
- Lisa Kole, Independence
- Louis Hinman, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 65
- Jeffrey D. Gold, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 66
- Rachel Lavine, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 66
- Frederick Newman, Independence
- Jacqueline Salit, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 66
- Thomas C. Smucker, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 67
- Arthur W. Greig, Democratic
- Debra Cooper, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 67
- Cathy Stewart, Independence
- Harry Kresky, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 67
- Steve D. Kindred, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 68
- Peggy A. Morales, Democratic
- Bill Perkins, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 68
- Marian Rich, Independence
- Neomi Vazquez, Independence
- Edward Brady, Independence
- Eyam Hymn, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 69
- Lawrence G. Hirsch, Democratic
- Lynn L. Thomas, Democratic
- Robert M. Ginsberg, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 69
- Jessie Fields, Independence
- David Belmont, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 69
- Oilda A. Paulino, Working Families
- Kenneth D. Schaeffer, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 70
- Theresa Freeman, Democratic
- Tony Spencer, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 70
- Michelle McCleary, Independence
- Darryl Downing, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 70
- Shiela A. Duncan, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 71
- Maria A. Luna, Democratic
- Alfred E. Taylor, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 71
- Alvaader Frazier, Independence
- Allen Cox, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 72
- Ricardo Urena, Democratic
- Rafael Escano, Democratic
- Joan Serrano Laufer, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 72
- Brenda Gibbs, Independence
- Bobby Soto, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 72
- Raquel A. Ravelo, Working Families
- Lawrence C. Moskowitz, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 73
- Conrad M. Foa, Democratic
- Trudy L. Mason, Democratic
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 73
- Donald Shaffer, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 74
- Sylvia M. Friedman, Democratic
- Michael M. Farrin, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 74
- Barney Stacher, Independence
- Janecia Dudley, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 74
- Naomi B. Zauderer, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 75
- Mae Doris Corrigan, Democratic
- Paul J. Bokun, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 75
- Lenora Fulani, Independence
- James Horton, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 75
- Shirley Littman, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 76
- Barbara Brown, Democratic
- Ronald Savage, Democratic
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 76
- Hector A. Matias, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 77
- Gregory A. Delts, Democratic
- Catherine M. Stroud, Democratic
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 77
- Argentina Sanchez, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 78
- Donna Benjamin, Democratic
- Maria Gonzalez, Democratic
- Miguel Santana, Democratic
- B. J. Rivera, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 78
- Byron Parker, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 79
- Everton Wilkins, Democratic
- Matthew Chapman, Democratic
- Marcella R. Brown, Democratic
- Cornell Nolton, Democratic
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 79
- Carmen Reyna, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 80
- Frances Cobian, Democratic
- Diane Cerino, Democratic
- Ervin West, Democratic
- Joseph McManua, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 80
- Keith McHenry, Independence
- Domenica Giacobino, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 81
- Helen K. Morik, Democratic
- William F. Weitz, Democratic
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 81
- Elena A. Mora, Working Families
- David Mirtz, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 82
- George C. Crouch, Democratic
- Jennifer R. Rivera, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 82
- Lonnie Woods, Independence
- Sandra Taylor-Crump, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 82
- Fred A. Ventola, Working Families
- Maureen A. Shea, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 83
- Latisha Seabrook, Democratic
- Jamaal T. Bailey, Democratic
- Nathan Bubba Dukes, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 83
- Cherylin Pelle, Independence
- Nicholas Johnson, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 83
- Norma Harrison, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 84
- Federico Perez, Democratic
- Linda L. Duke, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 85
- Miguel Velez, Democratic
- Carmen Hernandez, Democratic
- Camelia Pinkney-Price, Democratic
- Michael A. Robles, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 86
- Nero Graham, Jr., Democratic
- Yudelka Tapia, Democratic
- Elizabeth Ortiz, Democratic
- Rafael Falva, Democratic
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 86
- Eugene Dunn, Working Families
- Mayra G. Moligan, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 98
- Julianne Allen, Democratic
- Robert Krutman, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 98
- Lawrence Eisenberg, Independence
- Tammi Chaboty, Independence
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 103
- William Hughes, Jr., Democratic
- Roseanne Aulino-Pells, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 103
- John James Miller, Independence
- Eugene Keeler, Independence
- Donna G. Morgan, Independence
- Elizabeth M. Miller, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 105
- Leonard W. Roginski, Working Families
- Marie A. Williams, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 106
- M. Lynne Mahoney, Democratic
- Thomas W. Wade, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 106
- Thomas S. Connolly, Jr., Independence
- Cecile A. Guenette, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 106
- Michael J. Iannone, Working Families
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 107
- Eileen M. Hamlin, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 108
- Dianne K. Klinger, Democratic
- Patricia E. Piniazek, Democratic
- Diane Louis, Democratic
- Douglas McGivney, Democratic
- Thomas V. Kenney, Jr., Democratic
- Alexander Betke, II, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 108
- David O. Kelly, Independence
- Bonnie J. Simpkins, Independence
- Sharon L. Kelly, Independence
- Steven Schneider, Independence
- Michael J. Tighe, Independence
- Catherine E. Benson, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 108
- Bob Cohen, Working Families
- Karen R. Scharff, Working Families
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 110
- Thaddeus C. Rutherford, Working Families
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 111
- John J. Furman, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 112
- Marilyn K. Douglas, Democratic
- John E. Darling, Sr., Democratic
- Virginia D. Mallon, Democratic
- Philip O. Williams, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 112
- Isabelle H. Moskaluk, Independence
- Jessica M. Hathaway, Independence
- Mike W. Mattison, Sr., Independence
- Joseph B. Moskaluk, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 115
- David E. Millbower, Working Families
- Barbara J. Millbower, Working Families
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 124
- Mary E. Mazzeo, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 127
- Carl L. Sand, Democratic
- Terence M. McSorley, Democratic
- Richard G. Shultes, Democratic
- Marion E. Bernocco, Democratic
- Marie C. Greco, Democratic
- Virginia L. Kintz, Democratic
Independence Party Member; State Committee; Assembly District 127
- Robert C. Schrock, Independence
- Jenny A. Schrock, Independence
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 140
- Mark S. Tennant, Working Families
- Janice G. Tennant, Working Families
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 142
- Judi E. Erhardt, Working Families
- Robert J. Bielinski, Working Families
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 147
- Wayne E. Bieger, Working Families
- Cynthia M. Bieger, Working Families
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 148
- Irene A. Bailey, Working Families
- Paul E. Brown, Working Families
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 2
- Nick Macris, Conservative
- James J. Duffy, Conservative
- Daniel F. Donovan, Jr., Conservative
- John Andrew Kay, Conservative
- Peter S. Gunther, Conservative
- Barry G. Zippelius, Conservative
- Michael E. Torres, Conservative
- Patricia A. Walsh, Conservative
- Frank A. Tinari, Conservative
- Edward M. Walsh, Jr., Conservative
- Danile McLane, Conservative
- William M. Fries, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 3
- John J. Fanning, Conservative
- Patricia A. Condon, Conservative
- William Cox, Conservative
- Thomas A. Gargiulo, Conservative
- Vincent Ciccolella, Conservative
- Maryann T. Hughes, Conservative
- Thomas L. Clark, Conservative
- Donald H. Nohs, Conservative
- Thomas J. Hennessey, Conservative
- Christopher Mistron, Conservative
- Kerry M. Walsh, Conservative
- Roger C. Bogsted, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 5
- Vincent C. Maltese, Conservative
- William F. Ryan, Conservative
- John P. Mulrooney, Conservative
- Hurbert Kostron, Conservative
- Agnes P. Mulrooney, Conservative
- John J. Bush, Conservative
- Florence Maloney, Conservative
- Anna Maria Tromp, Conservative
- Frank J. Russo, Jr., Conservative
- Thomas M. Casey, Conservative
- Audrey Neilan, Conservative
- Angela E. Casey, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 6
- Karen A. D'Elia, Conservative
- Anne M. McAvoy, Conservative
- William M. Dalton, Conservative
- Mara D. Burns, Conservative
- Mary Dalton, Conservative
- Elaine P. Schreiner, Conservative
- Dennis A. D'Elia, Conservative
- John F. Dougherty, Conservative
- Michael Mossa, Conservative
- Sonia R. Scott, Conservative
- Mark E. Scott, Conservative
- Richard W. Burns, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 7
- Steve Masters, Conservative
- Robert Goodman, Conservative
- Lorraine Masters, Conservative
- Raymond Schneck, Conservative
- Raymond Capone, Conservative
- William E. Britt, Jr., Conservative
- William Newmark, Conservative
- Frank Dellavalle, Conservative
- Patrick McManus, Conservative
- Daniel Fasolino, Conservative
- William Gibbons, Conservative
- Andrew Osterczy, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 8
- Sondra Avrick, Conservative
- Raymond V. Costanza, Conservative
- Stuart J. Avrick, Conservative
- Ross Brady, Conservative
- Dennis E. Adornato, Conservative
- Nicholas Caponi, Conservative
- Guy Palumbo, Conservative
- John Mustaro, Jr., Conservative
- Patricia Mustaro, Conservative
- Donald Florence, Conservative
- Kristine Mustaro, Conservative
- John E. Petrick, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 9
- Robert J. Olivieri, Conservative
- Alice Gaffney, Conservative
- Lois M. Arcuri, Conservative
- Debra A. Lederman, Conservative
- Linda F. Kupidlowski, Conservative
- Thomas M. Long, Conservative
- Robert Leopoldi, Conservative
- Anke M. Long, Conservative
- Vincent Arcuri, Conservative
- Edward P. Bracken, Conservative
- Eugene A. Burch, Conservative
- Robert Maresca, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 10
- Jerry S. Smalfitano, Conservative
- John Burgmyer, Conservative
- John A. Toolan, Conservative
- Ernest Johnson, Conservative
- Thomas Gaffney, Conservative
- Kima Johnson, Conservative
- Horrie J. Johnson, Conservative
- Margaret Quinn, Conservative
- Kenya E. Johnson, Conservative
- Michael T. Long, Conservative
- Michael Gaffney, Conservative
- David Ryan, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 11
- Dorothy Parisette, Conservative
- Helen Parisette, Conservative
- Russell Novak, Conservative
- Brian Kelly, Conservative
- Jean Finamore, Conservative
- Janet Foshee, Conservative
- Cartrell Gore, Conservative
- Robert A. Herrera, Conservative
- Dennis Houdek, Conservative
- Florence Leopoldi, Conservative
- Edward M. Joyce, Jr., Conservative
- Peter Leopoldi, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 12
- Harry Zuzworsky, Conservative
- Annmarie Coffey, Conservative
- Nick Badolato, Conservative
- Joan R. Bruno, Conservative
- Frank J. Bruno, Conservative
- Edward P. Long, Conservative
- Ninfa Estevez, Conservative
- Ines Estevez, Conservative
- Will McCabe, Conservative
- Michael Flynn, Conservative
- Frances Kobylinski, Conservative
- Kevin Hildner, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 13
- Robert Fisher, Conservative
- Michael R. Long, Conservative
- Lorraine Witzak, Conservative
- Paul M. Atanasio, Conservative
- Kenneth Knabe, Conservative
- Frances T. Vella-Marrone, Conservative
- Daniel A. Panarella, Conservative
- Carmine F. Ragucci, Conservative
- Gerard Kassar, Conservative
- Daniel L. Master, Sr., Conservative
- Charlene Wagner, Conservative
- Charles Pistor, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 14
- Kristine Becker, Conservative
- Paul DiPerna, Conservative
- Anthony Montenegro, Conservative
- Harry Jahnke, Conservative
- William E. Dalton, Conservative
- Catherine J. Jordan, Conservative
- Jim Kerr, Conservative
- Elaine Conti, Conservative
- Margaret Byrnes, Conservative
- Frank A. Jordan, Sr., Conservative
- John F. Dougherty, Jr., Conservative
- Rosemarie Rando, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 15
- Abraham Newmark, Conservative
- Thomas F. Cronin, Jr., Conservative
- Dolores McManus, Conservative
- Abraham Rabinowitz, Conservative
- Steven Stern, Conservative
- William J. Sullivan, Conservative
- Harriet Rubin, Conservative
- Matty Stein, Conservative
- John Roche, Conservative
- William Lee, Conservative
- George E. Rubin, Conservative
- Hilda Shapiro, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 16
- Shireen Khan Bakhsh, Conservative
- Arturo Santiago, Jr., Conservative
- Nathan Weiner, Conservative
- Rashid Ali, Conservative
- Lydia Camacho, Conservative
- Safooran Khan, Conservative
- Jeffrey Kingston, Conservative
- Naslin Khan, Conservative
- Bablin Ali, Conservative, Conservative
- Keesha S. Weiner, Conservative
- Vania Perez, Conservative
- Olga Perez, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 20
- John P. Stump, Conservative
- William Paroli, Jr., Conservative
- Nicholas J. Passero, Conservative
- Patricia K. Killian, Conservative
- Robert M. Welch, Jr., Conservative
- Carol Birkholz, Conservative
- Louis M.H. Imhof, Conservative
- Robert D. Roe, Conservative
- Ralph F. Bohlke, Conservative
- Matthew G. Torrey, Conservative
- William T. Miller, Conservative
- Donald J. Neddo, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 21
- Robert D. Zordan, Conservative
- Richard M. Stack, Conservative
- Keith J. Zobel, Conservative
- Robert E. Mirch, Conservative
- Randy M. Pascarella, Conservative
- Shaun Marie Levine, Conservative
- Regina M. Zobel, Conservative
- Joseph Guidarelli, Conservative
- Walter Pacholczak, Conservative
- Anthony M. Rudmann, Conservative
- Benedict J. Conboy, Conservative
- Robert Hamilton, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 22
- John Cummings, Conservative
- Lauren P. Carpinelli, Conservative
- Joseph R. Heppes, Conservative
- Robert W. Hoose, Conservative
- Dorothy J. Dederick, Conservative
- Mark L. Schulman, Conservative
- Edward J. Gady, Conservative
- Enrico Formica, Conservative
- Aaron M. Martin, Conservative
- Debra L. Hewitt, Conservative
- John P. DeLessio, Conservative
- Esther M. Griffin, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 23
- Nicola Mingolelli, Conservative
- Pat Mahar, Conservative
- Aaron Turetsky, Conservative
- Todd Collins, Conservative
- Henry Ford, Conservative
- John Capenos, Conservative
- John Mulhall, Conservative
- H. Leonard Schick, Conservative
- John Waloven, Conservative
- Ronald K. Greenleaf, Conservative
- Edna Turetsky, Conservative
- James C. Maryinuk, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 24
- James D. Brewster, Sr., Conservative
- George Vignaux, Conservative
- Rayan Aguam, Conservative
- David Eaton, Conservative
- M. Julie Miller, Conservative
- Thomas Straight, Conservative
- Dale J. Bush, Conservative
- Daniel F. Fitzgerald, Conservative
- Daniel Pollack, Conservative
- James M. Thomas, Conservative
- Thomas A. Lennox, Conservative
- Gregory S. Rigby, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 25
- William H. Chellis, Conservative
- Rodney Brown, Conservative
- J. Edward Hill, Conservative
- Michael R. Hunter, Conservative
- Jacques Zenner, Conservative
- Thomas E. Beaulieu, Conservative
- Lawence E. Steehler, Conservative
- Austin W. Olmstead, Conservative
- James F. Quinn, Jr., Conservative
- Bernard Ment, Conservative
- Charles R. Mancabelli, Conservative
- Ernest E. Quatro, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 26
- Scott D. Nasca, Conservative
- Lawrence F. Pignataro, Conservative
- Michael Weiss, Conservative
- Harold W. Schroeder, Conservative
- Donald A. Hess, Conservative
- Robert C. Simmons, Conservative
- Faye T. Pietrak, Conservative
- Arthur R. Munger, Conservative
- Charles S. Mattina, Conservative
- Paula M. Kosiorek, Conservative
- Rhett King, Conservative
- James B. Sobczyk, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 27
- John W. Hacic, Conservative
- John Abraham, Conservative
- John Pitillo, Conservative
- Joseph Gallo, Conservative
- Anthony Caruana, Conservative
- Ralph C. Lorigo, Conservative
- Richard C. Waite, Jr., Conservative
- Judith A. Krautsack, Conservative
- Bevery Ann Mazur, Conservative
- Raymond J. Pawlowski, Conservative
- William Delmont, Conservative
- Jan R. Potter, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 28
- John A. Faso, Conservative
- Theresa Mazzullo, Conservative
- Angelo J. Cultrara, Conservative
- Michael E. McNelis, Conservative
- Melisande M. Bianchi, Conservative
- Thomas G. Vossler, Conservative
- Paul A. Lamanna, Conservative
- Richard D. Bianchi, Conservative
- Daniel Weiss, Conservative
- Kristina Denny, Conservative
- Mary Jo B. Picone, Conservative
- Donald S. Mazzullo, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 29
- David H. Hudson, Conservative
- Maria E. Cook, Conservative
- Dean J. Fero, Conservative
- Louis DeCicco, Conservative
- Larry M. Maggulli, Conservative
- John B. Casey, Conservative
- Anthony J. Quattrone, Conservative
- David MacNeil, Conservative
- Donald E. Gwinner, Conservative
- John J. Howland, Conservative
- Thomas D. Cook, Conservative
- Philip H. Mancini, Conservative
| Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 98
- Steven Vegliante, Democratic
- Faith Kaplan, Democratic
- Norman Meyer, Democratic
- Colleen Cunningham, Democratic
- James Greier, Democratic
- Thelma McIver Long, Democratic
Republican Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 98
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 98
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 98
- Robert W. Hoose, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 98
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 101
- James G. Welch, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 103
- George A. Rodenhausen, Democratic
- William Hughes, Jr., Democratic
- Roseanne Aulino-Pells, Democratic
- Virginia S. Martin, Democratic
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 106
- Robert D. Carlson, Sr., Democratic
- Thomas W. Wade, Democratic
- John J. McNulty, Jr., Democratic
- John T. McDonald, III, Democratic
- Virginia O'Brien, Democratic
- Ronald J. Canestrari, Democratic
- Dennis J. Lamb, Democratic
- Charlie Diamond, Democratic
- Michael J. Sullivan, Democratic
- Catherine I. Conroy, Democratic
- William L. Dedrick, Democratic
Republican Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 106
- John T. Casey, Jr., Republican
- Paul V. Morgan, Jr., Republican
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 106
- Jack Williams, Independence
- Thomas S. Connolly, Jr., Independence
- Francis J. Kramer, Sr., Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 106
- Robert E. Mirch, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 106
- Joseph B. Caird, Working Families
- Michael J. Iannone, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 108
- Mark L. Berger, Democratic
- Douglas McGivney, Democratic
- Thomas J. Cotrofeld, Jr., Democratic
- Marcia J. Doyle, Democratic
- John H. Cunningham, Democratic
- Matthew J. Clyne, Democratic
- Thomas V. Kenney, Jr., Democratic
- Diane Klinger, Democratic
- Brian D. Premo, Democratic
- James H. Eckl, Democratic
- Clement W. Campana, Democratic
- Kelly L. Malloy-Pogoda, Democratic
- Thomas E. Dolan, Democratic
Republican Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 108
- Brent E. Bogardus, Republican
- David F. Fleming, Jr., Republican
- James A. Walsh, Republican
- Michael H. Melkonian, Republican
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 108
- David O. Kelly, Independence
- Anthony F. Cornell, Independence
- Noreen Lajeunesse, Independence
- Sharon Kelly, Independence
- Sean W. Egan, Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 108
- Benedict J. Conboy, Conservative
- Sherry LaFountain, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 108
- Karen R. Scharff, Working Families
- Bob Cohen, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Brian C. Baker, Democratic
- Marilyn K. Douglas, Democratic
- John E. Darling, Sr., Democratic
Republican Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Lisa J. Sanders, Republican
- Lester E. Goodermote, Republican
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Bruce E. Church, Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Douglas R. Pilot, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Patricia A. Pafundi, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 127
- Marie Greco, Democratic
- Clifford C. Hay, Democratic
- Terence M. McSorley, Democratic
- Virginia Mallon, Democratic
Republican Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 127
- Joseph Birk, Jr., Republican
- Daniel W. Howard, Republican
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 127
- Dorothy J. Dederick, Conservative
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 105
- Sharon A. Jordan, Democratic
- Gerard DeCusatis, Democratic
- Chester A. Godlewski, Democratic
- William J. Cooke, Democratic
- William Lorman, Democratic
- Judith A. Dagostino, Democratic
- Richard A. Naylor, Democratic
- Bethany Schumann-McGhee, Democratic
- Anthony Cervera, Democratic
- Donald DeAngelus, Democratic
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 105
- Randy M. Pascarella, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 105
- Leonard W. Roginski, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 110
- Valerie Keehn, Democratic
- Gary R. McCarthy, Democratic
- Brian L. Quail, Democratic
- Carl E. Erikson, II, Democratic
- Carol Turney, Democratic
- Shawn Thompson, Democratic
- Joseph F. McQueen, Jr., Democratic
- Merrill McColl, Democratic
- Bruce S. Trachtenberg, Democratic
- Christopher H. Gardner, Democratic
- Pell Kennedy, Democratic
- Eleanor Dillon, Democratic
- Howard G. Carpenter, Jr., Democratic
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 110
- Michael J. Della Rocco, Jr., Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 110
- Thaddeus C. Rutherford, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Susan R. Peluso, Democratic
- Jeff Curtis, Democratic
- Mary Iannaccone, Democratic
- Edward Dowling, Democratic
- Kenneth Garcia, Democratic
- Cynthia C. Young, Democratic
- Patrick J. Phillips, Democratic
- Marcia Sullivan, Democratic
- Frank R. Ronda, Democratic
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Robert D. Roe, Conservative
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 113
- Jerome F. Market, Democratic
- Linda M. Mitchell, Democratic
- Mary Jane Dower, Democratic
- Thomas P. O'Dea, Democratic
- James F. Dwyer, Jr., Democratic
- David C. Mace, Democratic
- Preston L. Jenkins, Democratic
- Clare R. Decker, Democratic
- William A. Montfort, Democratic
- George E. Green, Democratic
- Melody W. O'Donnell, Democratic
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 113
- Carol Birkholz, Conservative
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 114
- Cynthia L. O'Connell, Democratic
- Robert A. Kagan, Democratic
- James J. Coffey, Democratic
- Gary L. Favro, Democratic
- Kevin F. Nichols, Democratic
- Keith M. Bruno, Democratic
- Gerry A. Schafer, Democratic
- Mark A. Schneider, Democratic
- Heidi Dennis, Democratic
- Frank G. Zappala, Democratic
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 114
- Robert E. White, Conservative
- Garry F. Douglas, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 111
- John J. Furman, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 115
- Alan Trombley, Democratic
- Elaine Wojciechowski, Democratic
- John Fanelli, Democratic
- William C. Morris, II, Democratic
- William Thickstun, Democratic
- Elaine Kowalsky, Democratic
- Jill E. Morris, Democratic
- David Kobernuss, Democratic
- Barbara Klein, Democratic
- Lucretia Buccolo, Democratic
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 115
- Daniel F. Fitzgerald, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 115
- David E. Millbower, Working Families
- Barbara J. Millbower, Working Families
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 122
- Constantine J. Panarites, Independence
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 124
- Theresa Weinhold, Democratic
- William W. Scriber, Democratic
- David J. Philppone, Democratic
- Kristin Shanley, Democratic
- Lee Michaels, Democratic
- Jacob Mulcahey, Democratic
- Michael Kunzwiler, Democratic
- Charles J. Mantione, Jr., Democratic
- Robert C. Dingman, Democratic
- James M. Williams, Democratic
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 124
- Josephine D. Thomas, Independence
- Elaine A. DeStefano, Independence
- Robert M. Amato, Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 124
- H. Leonard Schick, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 124
- Mary E. Mazzeo, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 7; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 128
- Jacqueline Walker, Democratic
- Edward O'Shea, Democratic
- Gaye Chapman, Democratic
- Margaret Cook, Democratic
- Karin Bailey, Democratic
- Barbara Hartz, Democratic
- Jack Bailey, Democratic
- Lenore Youngman, Democratic
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 7; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 128
- William H. Chellis, Conservative
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 7; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 129
- Barbara R. McCann, Democratic
- Francis D. Brady, Democratic
- Ruth V. Same, Democratic
- Theodore H. Young, Democratic
- Joyce R. Brady, Democratic
- Arthur I. Seld, Democratic
- Sue A. Sauvageau, Democratic
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 7; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 129
- Edward Federle, Independence
- Beverly J. Miller, Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 7; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 129
- Frank McKay, Jr., Conservative
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 7; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 130
- Robert Withers, Democratic
- Laurie J. Hamlin, Democratic
- Theodore E. Nixon, Democratic
- Thomas J. Wega, Democratic
- Michael L. Slade, Democratic
- Pedro A. Maneiro, Democratic
- Scott M. Green, Democratic
- Eugene F. Saltzberg, Democratic
- Morris W. Bickweat, Democratic
- Shari F. Stottler, Democratic
- Robert W. Sweeney, Democratic
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 7; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 130
- Donna L. Eames, Independence
- Charles K. Eames, Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 7; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 130
- Thomas D. Cook, Conservative
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 139
- Lorie Longhany, Democratic
- Sally Rytlewski, Democratic
- Harry Butler, Democratic
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 139
- Arthur R. Munger, Conservative
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Jeanette A. Harmon, Democratic
- Ronald C. Trabucco, Democratic
- Frances V. Boles, Democratic
- John J. Crangle, Jr., Democratic
- Joseph D. Petruso, Democratic
- Patrick J. Bannister, Democratic
- Daniel Rivera, Democratic
- Daniel T. Cavarello, Democratic
- Gayle L. Syposs, Democratic
- Jeffrey N. Mis, Democratic
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Charles F. Swanick, Jr., Independence
- Kimberly A. Davis, Independence
- Robert C. Vacanti, Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Angelo J. Cultrara, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Susan N. Davignon, Working Families
- Mark S. Tennant, Working Families
- Janice G. Tennant, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Mary Alice Grant, Democratic
- Susan B. Glownia, Democratic
- Nancy Smith, Democratic
- Charles E. Eaton, Democratic
- Steven B. Bengart, Democratic
- Donald C. Holmes, Democratic
- David Polak, Democratic
- Scott A. Bylewski, Democratic
- Michael J. Kubik, Democratic
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Albert A. Festaiuti, Independence
- Merilyn I. Brunner, Independence
- Jill M. Wielinski, Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Mark S. Potenza, Conservative
- Kathleen M. Pierce, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Judi E. Erhardt, Working Families
- Robert J. Bielinski, Working Families
- Darcy A. Smith, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 147
- Brenda George, Democratic
- Charles W. McCormick, Democratic
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 147
- Wayne E. Bieger, Working Families
- Cynthia M. Bieger, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Geraldine H. Simmons, Democratic
- Thomas R. Weisbeck, Democratic
- Patricia A. Lavell, Democratic
- Debra A. Norton, Democratic
- Craig R. Bucki, Democratic
- Dennis E. Ward, Democratic
- Janice G. Dunne, Democratic
- Suzanne R. Needler, Democratic
- Jerome D. Schad, Democratic
- Adrienne Kotler, Democratic
- Edward A. Bruch, Democratic
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Sandra J. Walczak, Independence
- Michael R. Pilat, Independence
- Christina A. Valin, Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Michael A. Caruana, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Irene A. Bailey, Working Families
- James C. Lakeman, Working Families
- Stephanie R. Seitz, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 149
- Linda L. White, Democratic
- Robert L. Anderson, Democratic
- Daniel W. McCandless, Democratic
- Barbara M. Hetzel, Democratic
- Joyce L. Melfi, Democratic
- Loren Kent, Democratic
- Andrew F. Phelan, Democratic
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 9; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 96
- Gregory B. Julian, Democratic
- Philip A. Marino, Democratic
- Joseph Galante, Democratic
- Sandra B. Sciortino, Democratic
- Manuel Mangual, Democratic
- Sonia Ayala, Democratic
- Fred Smit, Democratic
- Anne E. Hunter, Democratic
- F. Bryan Paz, Democratic
- Susan Bahren, Democratic
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 9; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 96
- Jean L. Rose, Conservative
- Edward J. Keegan, Conservative
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 9; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 97
- Frances E. Berliner, Democratic
- Alden Wolfe, Democratic
- Adrienne Vavricka, Democratic
- Thomas Kemnitz, Democratic
- Steve Carras, Democratic
- Nathan Wolinsky, Democratic
- Jack Berkowitz, Democratic
- Helen Ullrich, Democratic
- Jerome Sommer, Democratic
- Janet Sommer, Democratic
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 9; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 97
- Thomas E. Griffith, Conservative
- Michael W. Grady, Conservative
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 9; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 100
- Lee Kyriacou, Democratic
- Jane Barber Smith, Democratic
- Vanessa Tirado, Democratic
- Jonathan G. Jacobson, Democratic
- Mary Gold, Democratic
- Steven Gold, Democratic
- Ernest Tirado, Democratic
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 9; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 100
- John Delessio, Conservative
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 1
- Lori A. Cassar, Democratic
- Paul Edelstein, Democratic
- Jeanne C. O'Rourke, Democratic
- Michael L. Conroy, Democratic
- Santo Liguori, Democratic
- Elizbeth A. Gaudin, Democratic
- James W. Langhorn, Democratic
- James McManmon, Democratic
- Jean M. Griffiths, Democratic
- Lawrence M. Tuthill, Jr., Democratic
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 2
- Christopher D. Kelley, Democratic
- Jeanette P. Jacquin, Democratic
- Kathleen Demme, Democratic
- Tricia L. Chiaramonte, Democratic
- Michael E. Anthony, Democratic
- Neil H. Tiger, Democratic
- Susan M. Collins-Tuthill, Democratic
- Thomas F. Henry, Democratic
- George O. Guldi, Democratic
- Kellie A. Demme, Democratic
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- John J. Leo, Democratic
- Barbara A. Lo Moriello, Democratic
- Steven M. Rossetti, Democratic
- Sanford N. Berland, Democratic
- Dominick P. Feeney, Democratic
- David J. Needham, Democratic
- Richard Casey, Democratic
- Steve Stern, Democratic
- Ann M. Berger, Democratic
- Jane R. Devine, Democratic
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- Scott M. Frayler, Independence
- Robert G. Pilnick, Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- John Condon, Conservative
- John Andrew Kay, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 98
- Kathleen LaBuda, Democratic
- Gerald Orseck, Democratic
- Eric Nystrom, Democratic
- Steven Wilkinson, Democratic
- Doreen Hanson, Democratic
- Salvatore Indelicato, Democratic
Republican Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 98
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 98
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 98
- Steven J. Burke, Conservative
Working Families Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 98
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 103
- Madeleine J. Israel, Democratic
- Victor Mendolia, Democratic
- William Todd Parsons, Democratic
- Carol Sacks, Democratic
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 106
- James J. Conroy, Jr., Democratic
- Robert J. Beston, Democratic
- Steven M. Green, Democratic
- Craig A. Carlson, Democratic
- Gilbert F. Ethier, Democratic
- Judith V. Condo, Democratic
- Joan M. Malone, Democratic
- Sean E. Ward, Democratic
- Edward J. Clark, Democratic
- William S. Dunne, Democratic
- Maureen G. Nardacci, Democratic
Republican Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 106
- Christine M. Chesley, Republican
- Marc S. Ehrlich, Republican
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 106
- Sharon Connolly, Independence
- Brenda Anderson, Independence
- Cecile A. Guenette, Independence
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 106
- Nicholas J. Ostapkovich, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 108
- Keith A. Hammond, Democratic
- Daniel G. Plummer, Democratic
- Patricia Parsons, Democratic
- W. Mark Young, Democratic
- Richard A. Hanft, Democratic
- Victor M. DeBonis, Democratic
- Christopher Pennock, Democratic
- William A. McInerney, Democratic
- Keith C. St John, Democratic
- George T. Harder, Democratic
- Edward G. McDonough, Democratic
- Karen Vecellio, Democratic
- Alexander L. Betke, Democratic
Republican Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 108
- G. Jeffrey Haber, Republican
- Susan Somers, Republican
- Patrick E. Poleto, Republican
- Eric M. Hoglund, Republican
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 108
- Julia L. Crawley, Independence
- Phillip Lajeunesse, Independence
- Eileen M. Clyne, Independence
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 108
- Sherry LaFountain, Conservative
- Edson W. Folmsbee, III, Conservative
- Robin N. Crist, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Margaret A. Galvin, Democratic
- Joanne K. Canorico, Democratic
- Mary E. Schroder, Democratic
Republican Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Raymond A. Tinkham, Republican
- Stanley J. Brownell, Republican
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Jessica M. Hathaway, Independence
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Eileen A. Taber, Conservative
Working Families Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Nicholas D. Pafundi, Working Families
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 127
- Thomas J. Poelker, Democratic
- Philip O. Williams, Democratic
- Barbara VanKuren, Democratic
- Forest Cotten, Democratic
Republican Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 127
- Madelyn J. Brandow, Republican
- Elaine M. Martin, Republican
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 3; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 127
- William F. Nieffer, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 105
- Roslyn Warlik, Democratic
- Ronald P. Egnaczyk, Democratic
- Donald W. Bonk, Democratic
- Paul D. Chevalier, Sr., Democratic
- Robert K. Sanders, Democratic
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 105
- Robert J. Hamilton, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 110
- Ellen L. Malkis, Democratic
- Lois DelSette, Democratic
- Winifred O'Connell, Democratic
- Jennifer Kim, Democratic
- Anne Rockwood, Democratic
- Margaret Stevens, Democratic
- Edmond Williford, Democratic
- Richard Kinney, Democratic
- James S. Trapini, Democratic
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 110
- Ralph F. Bohlke, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Myrna L. Sak, Democratic
- Robert McIntosh, Democratic
- J. Gregory Connors, Democratic
- Sharon Kruger, Democratic
- Stephen A. Sgambati, Democratic
- Suzanne Cohen, Democratic
- Edgar A. King, Democratic
- Roberta Ashe, Democratic
- Lisa Scerbo, Democratic
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 112
- Louis M.H. Imhof, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 113
- Thomas J. McDonough, Democratic
- Kathryn N. Devlin, Democratic
- Edmond R. Williford, Sr., Democratic
- Larry S. Bulman, Democratic
- Jacqueline Hornstein, Democratic
- Kathleen M. Curry, Democratic
- Mary P. Meade, Democratic
- William V. Canale, Democratic
- Barbara S. Dwyer, Democratic
- Rudolph T. Meola, Democratic
- Dennis J. Tarantino, Democratic
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 113
- Thomas J. Birkholz, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 114
- Bernard C. Bassett, Democratic
- Thomas Jones, Democratic
- John W. Gallagher, Democratic
- Shirley M. O'Connell, Democratic
- Martin D. Mannix, Jr., Democratic
- Stephen A. Vanier, Democratic
- Joseph Pickreign, Democratic
- Steven J. Brousseau, Democratic
- Timothy C. Merrick, Democratic
- Larry A. Ross, Democratic
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 4; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 114
- Lawrence E. Wolff, Conservative
- Michael A. Boon, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 115
- Mary O'Neill, Democratic
- Vincent Nesci, Democratic
- Maimun Khan, Democratic
- Rocco D. Benzo, Democratic
- David Nawoj, Democratic
- Audrey Moran, Democratic
- J. Richard Emmert, Democratic
- Joanne McNamara, Democratic
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 115
- Donald J. Schick, Sr., Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 124
- Thomas A. Dibenedetto, Democratic
- Lee Walker, Jr., Democratic
- Donna Tunis, Democratic
- Susan Byrne, Democratic
- Gary Sluzar, Democratic
- Nancy Bunn, Democratic
- Gordon Prosser, Democratic
- James McMahon, Democratic
- Anthony P. Adorante, Democratic
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 124
- Michael L. Lentini, Independence
- Micheal R. Amato, Independence
- Kimberly M. Lentini, Independence
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 5; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 124
- Ronald B.H. Patterson, Conservative
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 7; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 128
- James F. Quinn, Jr., Conservative
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 7; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 129
- Morgan G. Reed, Independence
- Richard B. Reed, II, Independence
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 7; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 129
- Thomas A. Lennox, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 7; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 130
- Anthony J. Kemmer, Democratic
- Bruce J. Pollock, Democratic
- Neil J. Doran, Democratic
- Stacey H. Freed, Democratic
- Mark F. Cottle, Democratic
- Janet B. Miller, Democratic
- Gerald G. Estes, Democratic
- Elizabeth A. Withers, Democratic
- Thaddeus Ian Mack, Democratic
- Judith R. Slade, Democratic
- Kathryn J. Nixon, Democratic
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 7; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 130
- Philip H. Mancini, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 139
- Thomas Jennings, Democratic
- Lewis Henning, Democratic
- Shauna Warriner, Democratic
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 139
- Karen L. McAllister, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Cal Champlin, Democratic
- Dean E. Lilac, Jr., Democratic
- Denis J. Uminski, Democratic
- William G. Heffron, Jr., Democratic
- Kevin B. Long, Democratic
- John A. Joseph, III, Democratic
- William M. Davignon, Democratic
- Donald E. Brasure, Democratic
- Connie M. Zellner, Democratic
- Lawrence V. Soos, Democratic
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Joseph H. Emminger, Jr., Independence
- Charles G. Masich, Independence
- Brent C. Masich, Independence
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Mary Jo B. Picone, Conservative
Working Families Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Julie K. Fragale, Working Families
- Thomas E. Gruszka, Working Families
- Beth C. Gruszka, Working Families
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Norman J. Noon, Democratic
- Timothy B. Pazda, Democratic
- James A. Partacz, Democratic
- John E. Smith, Democratic
- Roger E. Wagner, Democratic
- Arlene A. Cooke, Democratic
- Mary I. Julian, Democratic
- Michael J. Croft, Democratic
- Rebecca A. Bylewski, Democratic
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Michael P. Pfentner, Independence
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Stanley E. Travis, Conservative
- Karl B. Hoefer, Conservative
Working Families Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Mark W. Parsons, Working Families
- Michael A. Watier, Working Families
- Paul W. Siejak, Working Families
Working Families Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 147
- Debra A. Hausman, Working Families
- David B. Hausman, Working Families
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Erwin M. Segal, Democratic
- Joanne W. McCartin, Democratic
- Michael R. Wrona, Democratic
- John J. Culkin, Democratic
- Terry A. Stoner, Democratic
- Susan J. Grelick, Democratic
- Joan B. Evans, Democratic
- James A. Sacco, Jr., Democratic
- Jeanne M. Vinal, Democratic
- James F. Cullinan, Democratic
- Ayesha F. Nariman, Democratic
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- William F. Warthling, Independence
- Amy E. Tirella, Independence
- Jonathan A. LaVell, Independence
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Fay T. Pietrak, Conservative
Working Families Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Robert A. McCleery, Working Families
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 149
- David T. Wilder, Democratic
- Kevin C. Burleson, Democratic
- Phillip J. Quinlan, Democratic
- William E. Sprague, Democratic
- Suzanne M. Jakovac, Democratic
- Brittany Melfi, Democratic
- Fredrick M. Scicchitano, Democratic
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 9; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 96
- Arthur Davidson, Democratic
- James Monroe, Democratic
- Rebecca Jones, Democratic
- Patricia O'Dwyer, Democratic
- Jonathan Chase, Democratic
- Susan Ostrander, Democratic
- Noel Spencer, Democratic
- Timothy O'Neill, Democratic
- John L. Kezek, Democratic
- Lynn Edsall, Democratic
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 9; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 96
- Warren R. Martin, Conservative
- Thomas D. Dunn, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 9; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 97
- Alan B. Brill, Democratic
- Paul VanNiewerburgh, Democratic
- Kevin Mulqueen, Democratic
- Carla Wise, Democratic
- James Thornton, Democratic
- Carol Prondak, Democratic
- Alyse McCathern, Democratic
- Ellouise Raffo, Democratic
- John Galu, Democratic
- Lauren N. Berliner, Democratic
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 9; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 97
- Mary-Gray Griffith, Conservative
- Richard Naples, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 9; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 100
- Keltie McCormick, Democratic
- Barbara Jeter-Jackson, Democratic
- Frances Knapp, Democratic
- Donna Schwartz, Democratic
- Lilliam Harris, Democratic
- Roxie Royal, Democratic
- David Schwartz, Democratic
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 9; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 100
- James R. Killian, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 1
- Fay A. Zawada, Democratic
- Louis Passantino, Democratic
- Adam G. Santiago, Democratic
- Christina M. Lombardi-Curtin, Democratic
- Chiwana Leggon, Democratic
- Heather L. Reylek, Democratic
- Nicholas F. Deegan, Democratic
- Mimi Brennan, Democratic
- Vincent G. Villella, Democratic
- Jennifer L. Wojtas, Democratic
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 2
- Ann D. Anthony, Democratic
- Hariet Dense, Democratic
- Milton Johnson, Democratic
- Roger F. Podd, Democratic
- Betty G. Mazur, Democratic
- C. Joseph Hallinan, Jr., Democratic
- Kimberly A. Tabor, Democratic
- Andrew Malone, Democratic
- Breffni A. Medcalf, Democratic
- Arthur F. Turkington, Democratic
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- Avrum J. Rosen, Democratic
- Linda M. Needham, Democratic
- Mark J. Epstein, Democratic
- Gary J. Needham, Democratic
- Michael C. Needham, Democratic
- James Needham, Sr., Democratic
- Robert Cooper, Democratic
- Janice L. Feeney, Democratic
- Melissa Cecere Sellars, Democratic
- Irving H. Toliver, Democratic
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- Barbara Pilnick, Independence
- Kenneth Bayne, Independence
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- Michael Helfer, Conservative
- Vincent Ciccolella, Conservative
|