Click on contest name to see:
- general data about all candidates running for this contest and
- known links to other web sources about the contest.
Click on a candidate name to see all information
supplied to Smart Voter by that candidate.
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 1
- Lawrence M. Tuthill, Jr., Democratic
- Elizbeth A. Gaudin, Democratic
- Jeanne C. O'Rourke, Democratic
- Michael L. Conroy, Democratic
- James McManmon, Democratic
- Lori A. Cassar, Democratic
- Paul Edelstein, Democratic
- Santo Liguori, Democratic
- Jean M. Griffiths, Democratic
- James W. Langhorn, Democratic
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 2
- Kathleen Demme, Democratic
- Neil H. Tiger, Democratic
- Kellie A. Demme, Democratic
- Thomas F. Henry, Democratic
- Susan M. Collins-Tuthill, Democratic
- George O. Guldi, Democratic
- Tricia L. Chiaramonte, Democratic
- Jeanette P. Jacquin, Democratic
- Christopher D. Kelley, Democratic
- Michael E. Anthony, Democratic
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- Sanford N. Berland, Democratic
- Barbara A. Lo Moriello, Democratic
- Richard Casey, Democratic
- John J. Leo, Democratic
- Jane R. Devine, Democratic
- Steven M. Rossetti, Democratic
- Ann M. Berger, Democratic
- David J. Needham, Democratic
- Dominick P. Feeney, Democratic
- Steve Stern, Democratic
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 1
- Louis Passantino, Democratic
- Vincent G. Villella, Democratic
- Chiwana Leggon, Democratic
- Jennifer L. Wojtas, Democratic
- Nicholas F. Deegan, Democratic
- Fay A. Zawada, Democratic
- Christina M. Lombardi-Curtin, Democratic
- Mimi Brennan, Democratic
- Adam G. Santiago, Democratic
- Heather L. Reylek, Democratic
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 2
- Roger F. Podd, Democratic
- Kimberly A. Tabor, Democratic
- Arthur F. Turkington, Democratic
- Hariet Dense, Democratic
- Milton Johnson, Democratic
- C. Joseph Hallinan, Jr., Democratic
- Andrew Malone, Democratic
- Ann D. Anthony, Democratic
- Breffni A. Medcalf, Democratic
- Betty G. Mazur, Democratic
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- Melissa Cecere Sellars, Democratic
- Linda M. Needham, Democratic
- James Needham, Sr., Democratic
- Irving H. Toliver, Democratic
- Janice L. Feeney, Democratic
- Avrum J. Rosen, Democratic
- Mark J. Epstein, Democratic
- Michael C. Needham, Democratic
- Robert Cooper, Democratic
- Gary J. Needham, Democratic
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
|