United States Representative; District 1
- Lee M. Zeldin, Republican, Conservative
- Timothy H. Bishop, Democratic, Independence, Working Families
United States Representative; District 2
- Frank J. Stalzer, Republican, Conservative
- Steve J. Israel, Democratic, Independence, Working Families
United States Representative; District 3
- Graham E. Long, Democratic, Working Families
- Peter T. King, Republican, Independence, Conservative
- Robert Previdi, Republican
State Senator; District 1
- Kenneth P. LaValle, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 2
- Michael J. DePaoli, Democratic
- John J. Flanagan, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 3
- Caesar Trunzo, Republican, Independence, Conservative
- Jimmy Dahroug, Democratic
- Brian X. Foley, Democratic, Working Families
State Senator; District 4
- John Albano, Working Families
- Tanya D. Gilliard, Democratic
- Owen H. Johnson, Republican, Independence, Conservative
- James J. McDonald, Democratic
State Senator; District 5
- Matthew T. Meng, Democratic
- Carl L. Marcellino, Republican, Independence, Conservative
State Senator; District 8
- Charles J. Fuschillo, Jr., Republican, Independence, Conservative
- Carol A. Gordon, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 1
- Marc S. Alessi, Democratic, Independence, Working Families
- James M. Staudenraus, Republican, Conservative
Member of the State Assembly; District 2
- Fred W. Thiele, Jr., Republican, Independence, Conservative, Working Families
- William M. Pitcher, Democratic
Member of the State Assembly; District 3
- Patricia A. Eddington, Democratic, Independence, Working Families
- Dean T. Hough, Democratic
- John C. Zaher, Independence
- Scott J. Salimando, Republican, Conservative
Member of the State Assembly; District 4
- Steven Englebright, Democratic, Independence, Working Families
- Bruce C. Bennett, Republican, Conservative
Member of the State Assembly; District 5
- Ginny A. Fields, Democratic, Independence
- John W. Bugler, Republican
Member of the State Assembly; District 6
- Waldo Cabrera, Democratic, Conservative
- Philip R. Ramos, Democratic, Independence, Working Families
Member of the State Assembly; District 7
- Michael J. Fitzpatrick, Republican, Independence, Conservative
- Allen E. Huggins, Democratic
Member of the State Assembly; District 8
- Philip M. Boyle, Republican, Independence, Conservative
- Elizabeth A. Bloom, Democratic, Working Families
Member of the State Assembly; District 9
- Karen Kerr-Ozimek, Democratic, Working Families
- Michele Mastrangelo, Working Families
- Andrew P. Raia, Republican, Independence, Conservative
Member of the State Assembly; District 10
- James D. Conte, Republican, Independence, Conservative
- Jeffrey Stark, Democratic
Member of the State Assembly; District 11
- James A. McDonaugh, Republican, Conservative
- Robert K. Sweeney, Democratic, Independence, Working Families
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 1
- Michael L. Conroy, Democratic
- Marjorie E. Acevedo, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 2
- Andrew Malone, Democratic
- Kathleen Demme, Democratic
Democratic Party Member; State Committee; Assembly District 3
- John T. Woods, Democratic
- Kathleen Lamonica, Democratic
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 2
- Frank A. Tinari, Conservative
- William M. Fries, Conservative
- Barry G. Zippelius, Conservative
- Daniel F. Donovan, Jr., Conservative
- Patricia A. Walsh, Conservative
- Edward M. Walsh, Jr., Conservative
- Peter S. Gunther, Conservative
- John Andrew Kay, Conservative
- Nick Macris, Conservative
- Danile McLane, Conservative
- James J. Duffy, Conservative
- Michael E. Torres, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 3
- William Cox, Conservative
- Thomas A. Gargiulo, Conservative
- Patricia A. Condon, Conservative
- John J. Fanning, Conservative
- Donald H. Nohs, Conservative
- Vincent Ciccolella, Conservative
- Kerry M. Walsh, Conservative
- Thomas L. Clark, Conservative
- Maryann T. Hughes, Conservative
- Thomas J. Hennessey, Conservative
- Roger C. Bogsted, Conservative
- Christopher Mistron, Conservative
| Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 1
- James W. Langhorn, Democratic
- Jeanne C. O'Rourke, Democratic
- Santo Liguori, Democratic
- Jean M. Griffiths, Democratic
- Michael L. Conroy, Democratic
- Lawrence M. Tuthill, Jr., Democratic
- James McManmon, Democratic
- Elizbeth A. Gaudin, Democratic
- Paul Edelstein, Democratic
- Lori A. Cassar, Democratic
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 2
- Christopher D. Kelley, Democratic
- George O. Guldi, Democratic
- Michael E. Anthony, Democratic
- Kathleen Demme, Democratic
- Jeanette P. Jacquin, Democratic
- Thomas F. Henry, Democratic
- Tricia L. Chiaramonte, Democratic
- Kellie A. Demme, Democratic
- Neil H. Tiger, Democratic
- Susan M. Collins-Tuthill, Democratic
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- Jane R. Devine, Democratic
- Dominick P. Feeney, Democratic
- Richard Casey, Democratic
- David J. Needham, Democratic
- Steven M. Rossetti, Democratic
- Steve Stern, Democratic
- Sanford N. Berland, Democratic
- John J. Leo, Democratic
- Ann M. Berger, Democratic
- Barbara A. Lo Moriello, Democratic
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- Robert G. Pilnick, Independence
- Scott M. Frayler, Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- John Andrew Kay, Conservative
- John Condon, Conservative
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 1
- Chiwana Leggon, Democratic
- Christina M. Lombardi-Curtin, Democratic
- Mimi Brennan, Democratic
- Heather L. Reylek, Democratic
- Vincent G. Villella, Democratic
- Fay A. Zawada, Democratic
- Adam G. Santiago, Democratic
- Louis Passantino, Democratic
- Jennifer L. Wojtas, Democratic
- Nicholas F. Deegan, Democratic
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 2
- Ann D. Anthony, Democratic
- Kimberly A. Tabor, Democratic
- Andrew Malone, Democratic
- Hariet Dense, Democratic
- Betty G. Mazur, Democratic
- Milton Johnson, Democratic
- Roger F. Podd, Democratic
- C. Joseph Hallinan, Jr., Democratic
- Arthur F. Turkington, Democratic
- Breffni A. Medcalf, Democratic
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- Mark J. Epstein, Democratic
- Janice L. Feeney, Democratic
- James Needham, Sr., Democratic
- Irving H. Toliver, Democratic
- Robert Cooper, Democratic
- Linda M. Needham, Democratic
- Michael C. Needham, Democratic
- Avrum J. Rosen, Democratic
- Gary J. Needham, Democratic
- Melissa Cecere Sellars, Democratic
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- Barbara Pilnick, Independence
- Kenneth Bayne, Independence
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 10; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 10
- Vincent Ciccolella, Conservative
- Michael Helfer, Conservative
|